Tworzenie Ikonki w programie Inkscape

Grafika wektorowa:

Często przeglądając rozmaite strony internetowe przyglądamy się ich logom czy też ikonkom. Wyglądają na profesjonalnie zrobione i takie zapewne są. W tym poradniku chciałabym pokazać,jak w krótkim czasie wykonać ikonkę do własnej strony,tło,baner reklamujący i różne inne formy graficzne.

Ikonka

Wykonanie ikonki nie jest wbrew pozorom trudne. Potrzebujemy ogólnego wyobrażenia ikonki: co ma wyrażać,jak się prezentować? Oraz mile widziany jest także program do tworzenia grafiki wektorowej. Ja dysponuję programem Inkscape 0.91 i jestem z niego bardzo zadowolona. Można go pobrać za darmo ze strony dobreprogramy.pl
Oto link do niego: http://www.dobreprogramy.pl/Inkscape,Program,Windows,12218.html
Kiedy pobierzecie program możemy zabierać się do pracy:

Krok pierwszy:

  1. Wybieramy Plik>templates

  2. Zjeżdżamy na dół i wybieramy icon 64×64

Krok drugi:

  1. Otworzyło się nowe okno.W polu roboczym możem zacząć tworzenie naszej ikonki. Najpierw nadajemy jej kształt.W moim wypadku będzie to kwadrat.
  2. Teraz możemy pobawić się w nadawanie głębi koloru i trójwymiarowości.W tym celu rysujemy kolejny kwadrat na naszej „ikonce” tyle,że jaśniejszy
  3. Następnie wybieramy z menu po lewej stronie opcję gradient (zielony prostokącik trzeci od dołu) i przeciągamy po kwadracie.
  4. Teraz pozostało jedynie dodać tekst i ewentualnie coś jeszcze.Wszystko zależy wyłącznie od indywidualnych wyobrażeń autora,tutaj mamy pełne pole do popisu.Wskazane eksperymentowanie z barwami oraz wielkością i wyglądem liter.

A oto gotowa ikonka mojego pomysłu:

A zapisujemy naszą ikonę tak:

>Wybieramy Plik
>Wyeksportuj
>Format oznaczamy jako SVG
I pozostaje nam się cieszyć pięknem naszej ikonki 😀

Autorka: Julia Bugalska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *